Kolagen

Kolagen

Medivec Przychodnia Specjalistyczna Pruszcz Gdański

Kolagen

Zabiegi z tropokolagenem polegają na zastosowaniu właściwych preparatów do iniekcji. Ich przeprowadzenie zalecane jest pacjentom, u których następuje stopniowa biodegradacja włókien kolagenowych w organizmie, spowodowana wiekiem, oddziaływaniem promieniowania UV czy aktywności wolnych rodników, co ma negatywny wpływ na funkcjonowanie skóry oraz prowadzi do powstawania widocznych oznak jej starzenia się. Pacjentom, u których synteza kolagenu jest zaburzona pod wpływem aktywnych chorób, a także tym, którzy chcą poprawić jakość biorusztowania kolagenowego w tkankach, odbudować je lub wzmocnić.

MD-TISSUE to produkt stworzony przede wszystkim do regeneracji starzejącej się skóry.

Tropokolagen typu I jest głównym składnikiem działającym, który od razu po podaniu zostaje wbudowany w istniejące biorusztowanie skóry, utworzone z włókien kolagenowych. Odbudowanie biorusztowania pobudza fibroblasty do neosyntezy kolagenu typu I, oraz hamuje biosyntezę metaloproteinazy MMP I, co zapobiega rozkładaniu kolagenu w macierzy zewnątrzkomórkowej. MD-TISSUE pobudza proliferację (namnażanie) fibroblastów oraz migrację fibroblastów do miejsca uszkodzenia.

Najczęściej jest stosowany w celu:

  • ujędrnienia tkanki podskórnej

MD-MATRIX to produkt stworzony, aby maksymalnie przyspieszyć metabolizm tkankowy. Można go zastosować w bezpiecznym usuwaniu nadmiaru lokalnej tkanki tłuszczowej, np. okolicach podbródka, pępka, czy nad kolanami, ale też do walki z cellulitem.

Tropokolagen typu I przyczynia się do odbudowy strukturalnej tkanki łącznej włóknistej, wchodzącej w skład tkanki tłuszczowej, zarówno w lokalnych nadmiarach tkanki tłuszczowej, jak i w cellulicie. Tym samym odbudowuje się zaopatrzenie w naczynia krwionośne i limfatyczne, co usprawnia metabolizm i krążenie limfy w danym obszarze. Regeneracja tkanki łącznej włóknistej wpływa również na wygląd pokrywającej dany obszar skóry, dzięki odzyskaniu sprężystości i elastyczności struktur tkanki podskórnej.

Najczęściej jest stosowany w celu:

  • likwidacji miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej
  • ujędrnienia tkanki podskórnej

Tropokolagen MD-Matrix stosujemy w obszarze miejscowych nadmiarów tkanki tłuszczowej, tj. podbródek, okolica pępka, bioder („boczki”), boczno-górna okolica ud („bryczesy”), wewnętrzna strona ud, ramion i okolica nadkolanowa.

Przejdź do góry strony