Nowość!!! Laserowe usuwanie żylaków już wkrótce w MEDIVEC!

Nowość!!! Laserowe usuwanie żylaków już wkrótce w MEDIVEC!

Medivec Przychodnia Specjalistyczna Pruszcz Gdański

Nowość!!! Laserowe usuwanie żylaków już wkrótce w MEDIVEC!

Utworzono: 08-02-2023

Nowoczesna, niechirurgiczna metoda leczenia żylaków w każdym stadium, która zastąpiła chirurgię i jest wykorzystywana przez flebologów od ponad 15 lat w codziennej praktyce, będzie dla Państwa dostępna w najbliższym czasie w naszej przychodni.

Żylaki to najpowszechniejszy objaw niewydolności żylnej kończyn dolnych. Są to poszerzone, poskręcane żyły widoczne pod skórą. Na początku głównym objawem niewydolności żylnej jest zmęczenie nóg pod koniec dnia. Odczuwane szczególnie dotkliwie, gdy długo stoimy lub siedzimy. Następnie można zaobserwować obrzęki i bóle w okolicy kostek. Pod skórą pojawiają się pajączki, żylaki i brązowe przebarwienia. Niewydolność żylna to nie tylko problem estetyczny, TO POWAŻNA CHOROBA. Nieleczona postępuje i może nawet doprowadzić do powstania trudno gojących się ran. Żadne leki czy maści nie rozwiążą problemu żylaków. Jedynym sposobem jest likwidacja niewydolnych żył, a to odbywa się poprzez leczenie zabiegowe.

Pojawienie się metod wewnątrz żylnych to prawdziwy przełom w leczeniu niewydolności żylnej kończyn dolnych. SKUTECZNOŚĆ leczenia laserowego oceniana jest bardzo wysoko, osiąga 98%. Istotna jest także estetyka, nie pozostają po tym zabiegu żadne blizny. W zaawansowanych stanach, czyli w leczeniu niewydolności żył odpiszczelowych kończyn dolnych stosujemy NAJNOWSZE LASERY endowaskularne neoV o długości fal 1470 lub 1940 nm. Wykorzystujemy bezpieczne, jednorazowe światłowody radialne. Zawsze zabieg poprzedza badanie USG — Doppler. To badanie nieinwazyjne, nie trzeba się do niego specjalnie przygotowywać a wynik jest od razu. Sam zabieg trwa około 30 minut, z przygotowaniem pacjenta — godzinę. Znieczulenie jest miejscowe z wykorzystaniem techniki znieczulenia tumescencyjnego. W przypadku leczenia niewydolności żyły odpiszczelowej, po nakłuciu nogi w obszarze tuż pod kolanem lekarz wprowadza światłowód do wnętrza żyły. Wszystko odbywa się pod kontrolą USG. Po włączeniu generatora światła lasera operator wysuwa stopniowo światłowód zgodnie z tempem wskazanym przez urządzenie i specjalne znaczniki widoczne na światłowodzie. Na nogę zakładana jest pończocha przeciwzakrzepowa a pacjent o własnych siłach, na własnych nogach opuszcza gabinet. Bezpośrednio po zabiegu zalecamy pacjentom intensywny półgodzinny spacer. Ważne jest, aby przez pierwszy tydzień nosić pończochę przeciwzakrzepową oraz pamiętać o codziennym ruchu.

Umów się na wizytę do naszego FLEBOLOGA w promocyjnej cenie 250 zł 

Cena obejmuje: badanie USG Doppler żył kończyn dolnych, konsultację ze specjalistą flebologiem, dobór pończoch uciskowych, zaplanowanie kompleksowej terapii.

Przejdź do góry strony