Nowość - kolposkopia w MEDIVEC

Nowość - kolposkopia w MEDIVEC

Medivec Przychodnia Specjalistyczna Pruszcz Gdański

Nowość - kolposkopia w MEDIVEC

Utworzono: 07-03-2024

Kolposkopia to nieinwazyjne badanie, wykonywane przez lekarza ginekologa, które pozwala na ocenę szyjki macicy, pochwy oraz sromu pod kątem zmian przednowotworowych i nowotworowych, pobranie celowanego materiału oraz ułatwienie decyzji co do dalszego postępowania

Kolposkopia jest badaniem, które nie wywołuje bólu u pacjentki. Niektóre kobiety mogą odczuwać jedynie niewielki dyskomfort w momencie umieszczania w drogach rodnych wziernika – aby zminimalizować nieprzyjemne doznania, lekarz stosuje specjalny lubrykant. 

Przed wizytą na kolposkopię nie należy stosować tamponów, odbywać stosunku seksualnego ani używać globulek czy maści dopochwowych – przynajmniej przez 24 godziny przed zabiegiem.

Kolposkopię można wykonać w dowolnym momencie cyklu miesiączkowego, ale jeśli pojawi się obfite krwawienie z pochwy w dniu wizyty, wówczas nie zaleca się przeprowadzenia kolposkopii.

Jeśli przyjmujesz jakiekolwiek leki zapobiegające powstawaniu zakrzepów krwi (aspiryna, warfaryna, heparyna, klopidogrel), poinformuj o tym wcześniej swojego lekarza. Leki te mogą zwiększać krwawienie, jeśli podczas kolposkopii wykonano biopsję.

Jeśli wiesz lub myślisz, że możesz być w ciąży, poinformuj o tym swojego lekarza. Kolposkopia jest bezpieczna w czasie ciąży, chociaż w trakcie ciąży rezygnuje się z biopsji szyjki macicy.

Badanie trwa 15-20 minut, w MEDIVEC badanie wykonuje dr n. med. Anna Szkop https://medivec.pl/specjalisci/ginekolog-poloznik/dr-n-med-anna-justyna-szkop/

 

Serdecznie zapraszamy!

Nowość - kolposkopia w MEDIVEC

Przejdź do góry strony