dr n. med. Łukasz Szmygel

Medivec Przychodnia Specjalistyczna Pruszcz Gdański

dr n. med. Łukasz Szmygel

ultrasonografista

Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, ultrasonografistą oraz specjalistą pediatrii, a także specjalistą endokrynologii i diabetologii dziecięcej. W swojej pracy łączy doświadczenie kliniczne z umiejętnością wykonywania różnorodnych badań USG zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Praca naukowa i dydaktyczna w Gdańskim Uniwersytecie medycznym znalazła ukoronowanie w uzyskanym z wyróżnieniem tytule doktora nauk medycznych, dzięki pracy pt. „Udział diagnostyki ultrasonograficznej w ocenie stanu dziecka we wstępnym okresie leczenia cukrzycy typu 1”.

Jest członkiem wielu towarzystw medycznych, m.in. European Federation of Societies for Ultrasound in Medicine and Biology, Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, European Society for Paediatric Endocrinology, Polskiego Towarzystwa Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej.

Jest laureatem nagrody Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku „Pro Bono Societatis Medicorum Pomeranie” za działalność na rzecz samorządu lekarskiego.

Każdego roku uczestniczy w konferencjach medycznych w Polsce i zagranicą, aby ciągle podnosić swoje kwalifikacje. Jestem członkiem i Konsultantem Medycznym Stowarzyszenia Zespołu Williamsa, które pomaga dzieciom z tą rzadką chorobą.

Prywatnie jest ojcem dwójki bardzo energicznych dzieci i towarzyszem życia równie energicznej żony. Wolny czas bardzo chętnie spędza w ogrodzie, na motocyklu lub na boisku do siatkówki.

UMÓW WIZYTĘ
535-220-600

Przejdź do góry strony