dr n. med. Maciej Bobowicz

MEDIVEC Przychodnia Specjalistyczna

dr n. med. Maciej Bobowicz

specjalista chirurgii ogólnej i chirurgii onkologicznej

dr n. med. Maciej Bobowicz

Dr n. med. Maciej Bobowicz jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Gdańskiej Akademii Medycznej. Po skończonych studiach, w latach 2006-2008 odbył dwuletni staż podyplomowy w New Cross Hospital, Royal Wolverhampton NHS Hospitals Trust w Wolverhampton w Wielkiej Brytanii.

Szkolenie specjalizacyjne z chirurgii ogólnej odbył w Oddziale Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej w Wejherowie 2008-2010r. oraz w Katedrze i Klinice Chirurgii Onkologicznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego 2010-2014r. W 2015 roku uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie chirurgii ogólnej. Dwuletnie szkolenie z chirurgii onkologicznej w Katedrze i Klinice Chirurgii Onkologicznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego zakończył uzyskaniem tytułu specjalisty w 2018 r. 

W roku 2014 uzyskał tytuł doktora nauk medycznych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego za rozprawę „Zastosowanie wybranych technik małoinwazyjnych w leczeniu patologicznej otyłości”. Od 2020 roku związany zawodowo z II Zakładem Radiologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku i z Katedrą Chirurgii Onkologicznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. 

Członek Towarzystwa Chirurgów Polskich, Sekcji Wideochirurgii Towarzystwa Chirurgów Polskich, Polskiego Towarzystwa Onkologicznego, Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Endoskopowej.

Uczestnik licznych szkoleń i konferencji z zakresu chirurgii piersi, biopsji mammotomicznej gruczołu piersiowego oraz chirurgii przewodu pokarmowego i chirurgii laparoskopowej jelita grubego. Autor licznych publikacji naukowych z zakresu chirurgii ogólnej i onkologicznej.

Zajmuje się głównie chirurgią onkologiczną ze szczególnym wskazaniem na diagnostykę i leczenie chorób łagodnych i złośliwych gruczołu piersiowego. Od 2012 roku wykonuje USG gruczołu piersiowego oraz celowane biopsje gruboigłowe i mammotomiczne pod kontrolą USG. Zajmuje się również leczeniem chorób nowotworów skóry i tkanek miękkich, diagnostyką i leczeniem schorzeń ogólnochirurgicznych. 

UMÓW WIZYTĘ
535-220-600

Przejdź do góry strony