Lekarz pediatrii dołącza do Naszego grona

3 września 2018

Uwaga, Uwaga.

 

Od września pracę w Naszej Przychodni rozpoczyna pediatra dr n. med. Małgorzata Krawczyk.  Przyjmować będzie na początku z częstotliwością 2x w tygodniu, docelowo częściej.

Kilka słów o Pani Doktor:

Jest specjalistą pediatrii, w trakcie specjalizacji z onkologii i hematologii dziecięcej. Jest asystentem w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Jednocześnie jest wykładowcą Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i nauczycielem studentów polsko- i anglojęzycznych.

Dr n. med. Małgorzata Krawczyk jest członkiem Zespołu Ekspertów ds. Zaburzeń Odżywienia u dzieci z chorobami onko-hematologicznymi, powołanego przez Polskie Towarzystwo Onkologii i Hematologii Dziecięcej w celu opracowania rekomendacji żywieniowych dla tej grupy chorych.

Poza pracą w Klinice i na Uczelni, od wielu lat realizuje się również w opiece paliatywnej, pracując w domowym hospicjum dla dzieci.Jest również członkiem wielu międzynarodowych i krajowych towarzystw naukowych, tj: SIOP-Europe, Polskie Towarzystwo Onkologii i Hematologii Dziecięcej, Polskie Towarzystwo Pediatryczne.

Medycyna, a szczególnie pediatria jest jej pasją, pacjenci, których leczy są dla niej priorytetem.

Najważniejsze zainteresowania kliniczne:

 • diagnostyka i leczenie schorzeń ogólnopediatrycznych
 • szczepienia ochronne dzieci
 • żywienie dzieci zdrowych i chorych
 • diagnostyka różnicowa nieprawidłowych wyników badań biochemicznych
  i radiologicznych, sugerujących chorobę ogólnopediatryczną
 • pediatryczna opieka paliatywna
Share
 • Powrót na stronę główną

  Menu
  ×